Pijalnia Wód

Szanowni Państwo,

w dniach 30.04. - 04.05. Pijalnia Wód otwarta będzie w godzinach: 9:00 - 20:00

Zapraszamy

Alergia na smog? Tak!

Pył zawieszony okazał się alergenem. Krakowscy medycy po raz pierwszy zbadali reakcję krwi na pył zawieszony i udowodnili, że można mieć alergię na smog. Udowodnili, że komórki krwi, tzw. bazofile, które są źródłem histaminy – głównego mediatora odpowiedzialnego za reakcje alergiczne, aktywują się pod wpływem pyłu PM2,5.

Posłuchaj rozmowy Martyny Masztalerz z doktorem Marcelem Mazurem alergologiem i internistą z Centrum Alergologii Klinicznej Środowiskowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, dyrektorem ds. lecznictwa w Uzdrowisko Szczawnica S.A, ekspertem w dziedzinie diagnostyki i leczenia alergii dróg oddechowych

https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/naukowcy-maja-pewnosc-smog-moze-nas-uczulac/

UWAGA! AWARIA SIECI TELEFONICZNEJ!

Szanowni Państwo,
Pracujemy nad rozwiązaniem problemu. Kontakt możliwy pod numerami telefonów: 
 
Biuro Usług Sanatorium Inhalatorium - 662 199 770
Sekretariat Biura Zarządu  - 692 728 731
 
 kontakt mailowy - This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
Za utrudnienia przepraszamy

SMOG. Specjalista radzi

SMOG. Przeczytaj, co na temat mówi dr Marcel Mazur, alergolog i internista z Centrum Alergologii Klinicznej Środowiskowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, dyrektor ds. lecznictwa w Uzdrowisko Szczawnica S.A, ekspert w dziedzinie diagnostyki i leczenia alergii dróg oddechowych:

https://twojezdrowie.rmf24.pl/porady/news-wysypiajmy-sie-spacerujmy-po-lesie-i-suplementujmy-wit-d-jak,nId,4889211

Godziny otwarcia Pijalni Wód

Szanowni Państwo,

w dniach 30.04. - 04.05. Pijalnia Wód otwarta będzie w godzinach:

9:00 - 20:00

Zapraszamy

Realizacja turnusów

W nawiązaniu do poprzednich  komunikatów dotyczących odwołania turnusów w powiecie  nowosądeckim oraz nowotarskim  mających rozpocząć się do dnia  13 września 2020 r. włącznie oraz mając na względzie fakt wejścia  w życie z dniem 29 sierpnia 2020 r. przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 sierpnia 2020 r.  zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, którego zapisy uchyliły zakaz prowadzenia działalności leczenia uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej na obszarze czerwonym, Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że turnusy mające rozpocząć się od dnia 7 września 2020 r. będą  realizowane.

Natomiast turnusy, które miały rozpocząć się do 6 września 2020 r. włącznie, ze względów organizacyjnych (brak czasu na ponowne wysłanie i dostarczenie pacjentowi skierowania, zrobienie wymazu oraz otrzymanie wyniku tego wymazu z odpowiednim wyprzedzeniem) nie odbędą się.

Odwołanie turnusów

Szanowni Państwo

    W nawiązaniu do poprzedniego  komunikatu dotyczącego wejścia w życie przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 20 sierpnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, informujemy o odwołaniu turnusów
w powiecie nowotarskim oraz nowosądeckim, mających rozpocząć się do dnia  13 września 2020 r. włącznie.

    Pacjenci, którzy mieli zaplanowane leczenie stacjonarne w ww. okresie zostaną poinformowani o odwołaniu turnusów przez poszczególne Oddziały Wojewódzkie NFZ.

    Jednocześnie prosimy Państwa o poinformowanie o odwołaniu leczenia Pacjentów, który mieli zaplanowane w tym okresie  rozpoczęcie leczenia w trybie ambulatoryjnym lub kontynuację leczenia przerwanego w marcu 2020 r.

 

--------------------------------------------------------------------------------

Specjalista NEUROLOG w Sanatorium Inhalatorium

Potrzebujesz konsultacji u lekarza specjalisty NEUROLOGA ? - Od września będzie to możliwe również w Szczawnicy.

Lek. med. Sabina Nowak - specjalista neurolog zaprasza na konsultację.

Gdzie?

Sanatorium Inhalatorium

ul. Park Górny 2

34-460 Szczawnica

Jak się zarejestrować ?

tel: 798 311 058

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

--------------------------------------------------------------------------------