Awaria telefonów

W związku z awarią telefoniczną w Uzdrowisku Szczawnica S.A. mogą wystąpić utrudnienia w uzyskaniu połączenia. Aktualnie trwają prace nad usunięciem usterki.

Numery kontaktowe:

Sekretariat Biura Zarządu - 519 067 689
Sanatorium Inhalatorium - 662 199 770
Rozlewnia Wód Leczniczych - 692 728 731

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Szczepienie przypominające - 3 dawka przeciw COVID-19

ZASZCZEPMY SIĘ,

Minister Zdrowia informuje, iż mając na uwadze zalecenia Rady Medycznej oraz Zespołu ds. Szczepień Ochronnych, od 2 listopada 2021 r. rozpoczną się szczepienia dawką przypominającą.

Read more...

Alergia na smog? Tak!

Pył zawieszony okazał się alergenem. Krakowscy medycy po raz pierwszy zbadali reakcję krwi na pył zawieszony i udowodnili, że można mieć alergię na smog. Udowodnili, że komórki krwi, tzw. bazofile, które są źródłem histaminy – głównego mediatora odpowiedzialnego za reakcje alergiczne, aktywują się pod wpływem pyłu PM2,5.

Posłuchaj rozmowy Martyny Masztalerz z doktorem Marcelem Mazurem alergologiem i internistą z Centrum Alergologii Klinicznej Środowiskowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, dyrektorem ds. lecznictwa w Uzdrowisko Szczawnica S.A, ekspertem w dziedzinie diagnostyki i leczenia alergii dróg oddechowych

https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/naukowcy-maja-pewnosc-smog-moze-nas-uczulac/

Letnie miesiące prawdziwą udręką dla alergików

Właśnie trwa najtrudniejszy czas dla alergików - serdecznie zapraszamy Państwa do posłuchania rozmowy Dominiki Kossakowskiej z doktorem Marcelem Mazurem - alergologiem ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz Dyrektorem ds. Lecznictwa w Uzdrowisku Szczawnica S.A.

https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/letnie-miesiace-prawdziwa-udreka-dla-alergikow

Wszystkich borykających się z problemem alergii zachęcamy do wizyty w Poradni Alergologicznej Uzdrowisko Szczawnica S.A.

SMOG. Specjalista radzi

SMOG. Przeczytaj, co na temat mówi dr Marcel Mazur, alergolog i internista z Centrum Alergologii Klinicznej Środowiskowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, dyrektor ds. lecznictwa w Uzdrowisko Szczawnica S.A, ekspert w dziedzinie diagnostyki i leczenia alergii dróg oddechowych:

https://twojezdrowie.rmf24.pl/porady/news-wysypiajmy-sie-spacerujmy-po-lesie-i-suplementujmy-wit-d-jak,nId,4889211