Rehabilitacja układu oddechowego po COVID-19

Program rehabilitacji układu oddechowego u osób po przebytym COVID-19 (ozdrowieńców) – leczenie ambulatoryjne.

Oferta będzie realizowana w Sanatorium Inhalatorium, Park Górny 2, 34-460 Szczawnica. Sanatorium Inhalatorium jest obiektem, który w swojej ofercie posiada szeroki zakres inhalacji, zwłaszcza unikatowych inhalacji celkowych oraz Bullinga opartych na wodach leczniczych Uzdrowiska Szczawnica i specjalizuje się w leczeniu górnych i dolnych dróg oddechowych. Jako placówka z 200 -letnim doświadczeniem realizuje leczenie w ramach kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie leczenia chorób dróg oddechowych oraz schorzeń narządu ruchu

Program rehabilitacji układu oddechowego skierowany jest do osób, które przeszły COVID-19 (ozdrowieńców) zarówno bezobjawowo jak i z pełnymi objawami zakażenia koronawirusem. Program ma na celu przeciwdziałanie powikłaniom ze strony układu oddechowego, powstałym w przebiegu COVID-19 i opiera się na ścisłej współpracy doświadczonych lekarzy specjalistów w zakresie alergologii, laryngologii, neurologii, balneologii i medycyny fizykalnej oraz wykwalifikowanych fizjoterapeutów, którzy będą pracować indywidualnie z pacjentem nad poprawieniem jakości życia po przebytej chorobie.  Jednym z lekarzy prowadzących   będzie dr Marcel Mazur, alergolog i internista z Centrum Alergologii Klinicznej Środowiskowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, który jest ekspertem w dziedzinie diagnostyki i leczenia alergii dróg      oddechowych.

Oferta obejmuje:

12 dni zabiegowych lub 18 dni zabiegowych

 • Od poniedziałku do piątku w godz. 07:00 -18:00 oraz w sobotę w godz. 07:00 – 14:00.
 • Konsultacje lekarskie:
  • Wstępna – zapoznania się z przebiegiem choroby i aktualnym zakresem objawów oraz zlecenie odpowiednich zabiegów, dostosowanych do stanu zdrowia pacjenta.
  • Kontrolna – ocena przebiegu leczenia pacjenta.
  • Końcowa  - podsumowanie leczenia pacjenta.
 • Badanie spirometryczne na początku oraz na końcu leczenia pacjenta.
 • Codzienny pomiar ciśnienia.
 • Monitorowanie saturacji krwi.
 • 6 zabiegów dziennie w tym:
  • Inhalacje indywidualne dostosowane do stanu pacjenta:

¨      Celkowe – polegają na wdychaniu rozpylanej w specjalnej kabinie naturalnej solanki powstałej na bazie leczniczej wody mineralnej ze źródeł szczawnickich. Inhalacja solanki pomaga w oczyszczeniu z zalegającej wydzieliny zatok obocznych nosa oraz w oczyszczeniu dolnych dróg oddechowych.

¨      Bullinga z witaminami A i E – polegają na wprowadzeniu do dróg oddechowych aerozolu rozproszonego roztworu wody leczniczej oraz witaminy A i E, który działa nawilżająco oraz regenerująco na górne drogi oddechowe.

¨      Ultradźwiękowe z ambroksolem – prowadzą do rozrzedzenia wydzieliny śluzowej w drogach oddechowych i ułatwienia jej odkasływania.

¨      AMSA z lekami -  cząsteczki leków są wprowadzane w drgania (powstaje tzw. wibroaerozol), co łącznie ze zwiększonym ciśnieniem ich podawania  poprawia penetrację leków do wąskich ujść zatok czy trąbki Eustachiusza. Przy pomocy inhalatora AMSA można też wykonywać inhalacje nawilżające, wspomagające rehabilitację głosu.

 • Ćwiczenia oddechowe z nauką właściwego toru oddychania - ćwiczenia oddechowe, prowadzone indywidualnie z każdym pacjentem, które mają za zadanie zwiększenia pojemności płuc i pogłębienia oddechu oraz wyrobienie prawidłowego, najbardziej właściwego sposobu oddychania, czyli żebrowo-brzuszno-przeponowego.
 • Masaż klatki piersiowej – stosowany jako głaskanie, rozcieranie, ugniatanie mięśni piersiowych większych, oklepywanie górnej części klatki piersiowej oraz wibrację labilną. Stosowany pomocniczo w astmie, POChP oraz przewlekłych nieżytach dróg oddechowych.
 • Pole magnetyczne na klatkę piersiową (magnetotron) – polega na przenikaniu pola magnetycznego przez ciało człowieka i wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i rozszerza naczynia krwionośne. Stosowane pomocniczo w astmie, POChP, przewlekłym zapaleniu oskrzeli, nadciśnieniu tętniczym.
 • Kuracja wodą leczniczą „Stefan” w Pijalni Wód Mineralnych.
 • Opieka lekarska i pielęgniarska.

 

Cena pakietu 12 dni zabiegowych: 1950,00

Cena pakietu 18 dni zabiegowych: 2850,00

*10% rabatu na dodatkowe zabiegi będące w ofercie Sanatorium Inhalatorium

 

Kontakt

Katarzyna Jargiło  - specjalista ds. sprzedaży

Tel. 662 199 770

E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.