Telekonsultacje

Szanowni  Państwo,

Informujemy, iż do dnia 31.03.2020 r. udostępniliśmy zdalne konsultacje medyczne w formie rozmowy telefonicznej ze specjalistą alergologiem Dr n. med. Marcelem Mazur. Telekonsultacje odbywać się będą w godzinach pracy Poradni Alergologicznej tj. w piątki od godziny 9 do godziny 15 oraz soboty od godziny  9 do godziny 13 pod numerem telefonu 728 380 017.

Płatność odbywa się za pośrednictwem przelewu bankowego na konto Uzdrowiska Szczawnica S.A.

Nr konta: 90 2030 0045 1110 0000 0259 9540

O dalszych terminach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Ważne

W związku z komunikatem Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 15.03.2020 dotyczącego zasad udzielania świadczeń opieki zdrowotnej mające na celu minimalizację ryzyka transmisji infekcji COViD-19 oraz mając na uwadze bezpieczeństwo pacjentów przebywających w obiekcie w ramach skierowań na leczenie sanatoryjne chcielibyśmy poinformować o zawieszeniu udzielania świadczeń w ramach umowy nr 063/800194/REH/2020/K "Rehabilitacja Lecznicza - Fizjoterapia Ambulatoryjna" od 16.03.2020r do dnia kiedy będzie możliwe bezpieczne udzielenia świadczeń w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej, o czym niezwłocznie poinformujemy.

NOWOŚĆ

Fala Uderzeniowa

Terapia falą uderzeniową stymuluje tkanki do procesów regeneracji i przyśpiesza proces leczenia poprzez uprawnienie metabolizmu i poprawę krążenia krwi. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. 

Czytaj więcej

Komunikat

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju pragniemy poinformować, iż  pacjenci, którzy otrzymali skierowanie na leczenie sanatoryjne lub ambulatoryjne wystawione od dnia 14.03.2020 niestety nie mogą rozpocząć leczenia uzdrowiskowego w naszej placówce do odwołania.

Pacjenci oczekujący na planowe przyjęcie w ramach skierowań na rehabilitację leczniczą zostaną poinformowani telefonicznie o rozpoczęciu ich leczenia w terminie, kiedy będzie możliwość bezpiecznego udzielania świadczeń zdrowotnych.

Wszystkie aktualne informacje dotyczące świadczeń zdrowotnych, leczenia uzdrowiskowego  oraz sytuacji związanej z epidemią koronowirusa można uzyskać na stronach:

https://www.nfz.gov.pl/

https://www.nfz-krakow.pl/

oraz pod nr telefonu  800 190 590

Nowość

Inhalacje AMSA

Wytwarza tzw. wibroaerozol, który poprawia penetrację leków do wąskich ujść zatok czy trąbki Eustachiusza ( ok. 100 razy w porównaniu do zwykłych metod). Nadaje się również do inhalacji nawilżających , wspomagających rehabilitację głosu. Leczenie przeprowadza się najczęściej w cyklach 10 dniowych lub 5 dniowych. Z zabiegu mogą skorzystać osoby posiadające zlecenie lekarskie.

Czytaj więcej