Letnie miesiące prawdziwą udręką dla alergików

Właśnie trwa najtrudniejszy czas dla alergików - serdecznie zapraszamy Państwa do posłuchania rozmowy Dominiki Kossakowskiej z doktorem Marcelem Mazurem - alergologiem ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz Dyrektorem ds. Lecznictwa w Uzdrowisku Szczawnica S.A.

https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/letnie-miesiace-prawdziwa-udreka-dla-alergikow

Wszystkich borykających się z problemem alergii zachęcamy do wizyty w Poradni Alergologicznej Uzdrowisko Szczawnica S.A.

Alergia na smog? Tak!

Pył zawieszony okazał się alergenem. Krakowscy medycy po raz pierwszy zbadali reakcję krwi na pył zawieszony i udowodnili, że można mieć alergię na smog. Udowodnili, że komórki krwi, tzw. bazofile, które są źródłem histaminy – głównego mediatora odpowiedzialnego za reakcje alergiczne, aktywują się pod wpływem pyłu PM2,5.

Posłuchaj rozmowy Martyny Masztalerz z doktorem Marcelem Mazurem alergologiem i internistą z Centrum Alergologii Klinicznej Środowiskowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, dyrektorem ds. lecznictwa w Uzdrowisko Szczawnica S.A, ekspertem w dziedzinie diagnostyki i leczenia alergii dróg oddechowych

https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/naukowcy-maja-pewnosc-smog-moze-nas-uczulac/

Realizacja turnusów

W nawiązaniu do poprzednich  komunikatów dotyczących odwołania turnusów w powiecie  nowosądeckim oraz nowotarskim  mających rozpocząć się do dnia  13 września 2020 r. włącznie oraz mając na względzie fakt wejścia  w życie z dniem 29 sierpnia 2020 r. przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 sierpnia 2020 r.  zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, którego zapisy uchyliły zakaz prowadzenia działalności leczenia uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej na obszarze czerwonym, Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że turnusy mające rozpocząć się od dnia 7 września 2020 r. będą  realizowane.

Natomiast turnusy, które miały rozpocząć się do 6 września 2020 r. włącznie, ze względów organizacyjnych (brak czasu na ponowne wysłanie i dostarczenie pacjentowi skierowania, zrobienie wymazu oraz otrzymanie wyniku tego wymazu z odpowiednim wyprzedzeniem) nie odbędą się.

SMOG. Specjalista radzi

SMOG. Przeczytaj, co na temat mówi dr Marcel Mazur, alergolog i internista z Centrum Alergologii Klinicznej Środowiskowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, dyrektor ds. lecznictwa w Uzdrowisko Szczawnica S.A, ekspert w dziedzinie diagnostyki i leczenia alergii dróg oddechowych:

https://twojezdrowie.rmf24.pl/porady/news-wysypiajmy-sie-spacerujmy-po-lesie-i-suplementujmy-wit-d-jak,nId,4889211

Odwołanie turnusów

Szanowni Państwo

    W nawiązaniu do poprzedniego  komunikatu dotyczącego wejścia w życie przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 20 sierpnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, informujemy o odwołaniu turnusów
w powiecie nowotarskim oraz nowosądeckim, mających rozpocząć się do dnia  13 września 2020 r. włącznie.

    Pacjenci, którzy mieli zaplanowane leczenie stacjonarne w ww. okresie zostaną poinformowani o odwołaniu turnusów przez poszczególne Oddziały Wojewódzkie NFZ.

    Jednocześnie prosimy Państwa o poinformowanie o odwołaniu leczenia Pacjentów, który mieli zaplanowane w tym okresie  rozpoczęcie leczenia w trybie ambulatoryjnym lub kontynuację leczenia przerwanego w marcu 2020 r.

 

--------------------------------------------------------------------------------